Pranie mebli tapicerowanych Warszawa

  • Zrealizujemy profesjonalne pranie mebli tapicerowanych w Warszawie

Cechą wspólną mebli wypoczynkowych są obicia materiałowe, które gwarantują im wspaniały wygląd. Do ich produkcji wykorzystywane są różne tkaniny, a każda z nich posiada własną specyfikę. Pranie mebli tapicerowanych domowymi metodami nie zawsze zapewnia satysfakcjonujące rezultaty. Dlatego też, warto raz na jakiś czas zdecydować się na profesjonalne czyszczenie realizowane przez specjalistów w Warszawie. W tym miejscu dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć na temat tej usługi.

Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych

Zamsz, szenila, żakard, welur, ekoskóra, skóra naturalna, mikrofibra… Na rynku meblarskich spotkamy się z kilkudziesięcioma różnymi tkaninami wykorzystywanymi do produkcji tapicerki. Każda z nich posiada inną specyfikę, gramaturę, ścieralność oraz wytrzymałość na rozciąganie. Każdy materiał wymaga nieco innego podejścia w kwestii codziennej pielęgnacji.

W związku z tym, samodzielne czyszczenie uporczywych plam nie zawsze przynosi pożądany efekt. Decydując się na profesjonalne pranie mebli tapicerowanych masz pewność, że usługa zostanie zrealizowana z myślą o należytym bezpieczeństwie materiału. Fachowcy działający na terenie miasta Warszawa dysponują wiedzą i doświadczeniem, a także sprzętem który pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty niezależnie od rodzaju tkaniny.

czyszczenie mebli tapicerowanych

pranie mebli tapicerowanych warszawa

Przebieg usługi

Nie musisz obawiać się wysokich kosztów związanych z transportem oraz przenoszeniem mebli. Usługa jest bowiem realizowana w domu klienta. Fachowiec przybywa na miejsce w umówionym terminie, aby przeprowadzić usługę. Pranie mebli tapicerowanych w Warszawie realizujemy w taki sposób, aby nie nastręczyć domownikom dodatkowych problemów.

Najbardziej skuteczna metoda

Najczęściej stosowaną i najlepszą techniką jest czyszczenie ekstrakcyjne, które polega na nasączeniu tkaniny odpowiednim środkiem odpowiedzialnym za wywabianie oraz rozpuszczanie brudu. Najbardziej intensywne palmy są usuwane ręcznie mocniejszym odplamiaczem. Następnie, preparaty wraz z zanieczyszczeniami są odsysane ekstraktorem. Na koniec materiał jest płukany wodą. Po skończonej pracy meble są tylko delikatnie wilgotne. Woda nie ocieka.

W przypadku tapicerki z krótkim runem można zastosować również pranie pianą. W tym celu wykorzystywana jest piana aktywna, która praktycznie nie pozostawia wilgoci. Metoda okazuje się mało skuteczna w przypadku bardzo uciążliwym zabrudzeń i plam.

Proces prania mebli może się nieco różnić w zależności od wybranego środka czyszczącego oraz sprzętu. Cel zawsze jest ten sam: wyciągnąć brud na wierzch, zmiękczyć go i rozpuścić, a następnie usunąć. Stosowanie impregnatów pozwala natomiast zabezpieczyć materiał przed wchłanianiem brudu, co ułatwia samodzielną pielęgnację.

pranie mebli tapicerowanych

czyszczenie mebli tapicerowanych wawa

Korzyści płynące z fachowego prania mebli tapicerowanych

Pranie mebli tapicerowanych to popularna usługa wybierana przez wielu mieszkańców Warszawy i okolic. Coraz większe grono ludzi zdaje sobie sprawę, jak wiele zalet oferuje czyszczenie realizowane przez specjalistów. Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z pomocy ekspertów, zapoznaj się z szeregiem zalet, które wypisaliśmy:

  • Wysoka skuteczność czyszczenia – fachowcy dysponują sprzętem oraz wiedzą potrzebną do usuwania najbardziej uciążliwych plam. Dzięki temu, klienci mogą oczekiwać jakości na najwyższym poziomie.

  • Lepsza ochrona mebli – odkurzanie, pranie oraz impregnacja to procesy, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale również chronią przed uszkodzeniami oraz ograniczają wchłanianie zanieczyszczeń w przyszłości, co ułatwia codzienną pielęgnację. Specjaliści często doradza Ci w kwestii właściwego dbania o stan obić tapicerskich.

  • Usuwanie drobnoustrojów – w głębszych warstwach materiału często gromadzą się szkodliwe drobnoustroje, takie jak: roztocza, bakterie czy alergeny. Profesjonalne czyszczenie pozwala wyrzucić nieproszonych gości ze swoich mebli.

  • Wyższy komfort wypoczynku – czyste i pachnące meble mają wpływ na lepsze samopoczucie domowników, a także zapewniają nam oczekiwany komfort odpoczynku.

  • Oszczędność – regularne dbanie o właściwą kondycję naszych mebli pozwala zachować ich młody i nienaganny wygląd. Dzięki temu, nawet po kilku latach prezentują się bardzo dobrze i nie ma potrzeby ich częstej wymiany.

Biorąc pod uwagę liczne zalety okresowego czyszczenia mebli tapicerowanych, warto przynajmniej raz do roku zainwestować w ten proces. Z całą pewnością nie będziesz rozczarowany uzyskanymi efektami. Co więcej, w ten sposób ułatwisz sobie codzienną pielęgnację obić.

Czas potrzebny na czyszczenie

Ta kwestia zależy od rodzaj materiału, stopnia zabrudzenia oraz ilości i wielkości mebli. Pranie małych mebli zajmuje zwykle do kilkudziesięciu minut. Przy największych elementach, czas potrzebny do uzyskania oczekiwanych efektów może się wydłużyć do kilku godzin. Pranie wielu mebli tapicerowanych może być przeprowadzane przez kilku pracowników jednocześnie, co pozwoli zakończyć cały proces w ciągu jednego dnia. Pamiętajmy, że usługa wiąże się także z oczekiwaniem na dokładne wyschnięcie materiału.

Jak często zamawiać?

Obicie jest narażone na szereg czynników: zabrudzenia, uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, przykre zapachy, blaknięcie. Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych w Warszawie pozwala usunąć brud, a także zwiększyć odporność materiału. W związku z tym, w przypadku mebli wypoczynkowych narażonych na wysoką eksploatacje, zaleca się przeprowadzać usługę przynajmniej raz do roku. Z pomocy specjalistów możemy skorzystać także w sytuacji, gdy na obiciu pojawi się plama, której nie jesteśmy w stanie pokonać domowymi metodami. Nie ryzykujmy sposobami znalezionymi w sieci, gdyż czasami prowadzą one wyłącznie do zniszczenia mebla. Lepiej wybrać fachową ekipę z Warszawy, która zajmie się skutecznym usuwaniem uporczywych plam.

Czyszczenie mebli tapicerowanych w mieście Warszawa

Nawet jeśli bardzo skrupulatnie dbasz o czystość, profesjonalne pranie mebli tapicerowanych to usługa adresowana do Twoich potrzeb. W ten sposób możliwe jest uzyskanie efektów nieosiągalnych domowymi metodami. Stawką jest większe bezpieczeństwo i komfort domowników, a także opinia w oczach gości, którzy odwiedzają nasz dom. W związku z tym, coraz więcej osób w Warszawie decyduje się na regularne korzystanie z usług wykwalifikowanych firm czyszczących. Skrupulatnie realizowana usługa pozwala uzyskać czystość oraz przywrócić meblom doskonały wygląd. To także należyta ochrona spowalniająca proces niszczenia, któremu ulegają meble tapicerowane.

czyszczenie mebli tapicerowanych

Koszt czyszczenia w Warszawie

Przedział cenowy na warszawskim rynku jest zróżnicowany. Zazwyczaj fachowiec ustala cenę na podstawie kilku czynników: rodzaju tapicerki, powierzchni do prania, a także metody, którą należy zastosować. U nas cena jest stała. W przypadku najmniejszych elementów tapicerowanych, takich jak krzesła, wynosi 15 zł. Czyszczenie foteli wyniesie 50 zł. Najdroższe jest pranie tapicerki na dużych meblach, takich jak: narożniki, sofy, kanapy oraz tapczany. Tutaj należy spodziewać się kosztów w przedziale od 100 do 200 złotych. Impregnacja oraz stosowanie anty alergenów wiąże się z dopłatą.

Pranie mebli tapicerowanych krok po kroku

Całą procedurę możemy podzielić na kilka najważniejszych etapów. Pierwszym z nich jest wycena, podczas której specjalista dokładnie rozpoznaje problem, z którym przyjdzie się mierzyć. Zaletą jest to, że klient jeszcze przed przeprowadzeniem usługi zna jej cenę, a także wie, jakich efektów może się spodziewać. Samo pranie mebli tapicerowanych przebiega następująco:

Krok 1: Przygotowanie

Fachowiec zagospodaruje sobie wolną przestrzeń oraz odsunie meble od ściany, aby mieć nieograniczony dostęp do całej tapicerki.

Krok 2: Trzepanie

Ten etap przeprowadzamy jeśli na meblach tapicerowanych znajduje się suchy brud niezmywalny, czyli błoto, piach, sierść, włosy, kurz.

Krok 3: Nałożenie środka pre spray i szorowanie

Specjalista nanosi odpowiedni środek, który przenika w głąb materiału, wyciągając i rozpuszczając zabrudzenia. W razie potrzeby meble są szorowane urządzeniem wyposażonym w obrotową tarczę z miękkim włosiem.

Krok 4: Ekstrakcja

Po uzyskaniu oczekiwanych efektów, preparat wraz z brudem jest odsysany ekstraktorem ciśnieniowym.

Krok 5: Impregnacja

Jest to opcja dodatkowa. Fachowiec używa specjalnych środków impregnujących, które utrudniają przyjmowanie brudu, co pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem mebli przez dłuższy czas.

Krok 6: Wysychanie

Należy odczekać do całkowitego wyschnięcia materiału. Wówczas możemy cieszyć się odświeżonymi i czystymi meblami.

Czyszczenie mebli tapicerowanych usunie wszystkie zabrudzenia?

W większości przypadków, jak najbardziej tak. Zdarzają się jednak bardzo uporczywe plamy lub odbarwienie materiału. Nie jesteśmy w stanie nic zrobić również jeśli mebel jest zniszczony. W przypadku plam z wina czy kawy należy interweniować szybko, ponieważ im dłużej pozostawimy taką plamę, tym większe ryzyko, że pozostaną trwałe ślady. Jeśli zachodzi obawa, że nie usuniemy plamy w pełni, otrzymasz taką informację przed rozpoczęciem czyszczenia.

Jaka jest cena za pranie mebli tapicerowanych w Warszawie?

Cena jest uzależniona od rodzaju mebla i wynosi odpowiednio:
– narożnik 150 zł
– kanapa 100 zł
– fotel 50 zł
– krzesło 15 zł
Koszt jest stały. Brak widełek cenowych i dodatkowych dopłat. Do początku znasz całościową cenę usługi.

Jaki jest koszt dojazdu?

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do lokalizacji w mieście Warszawa i okolicach.

Ile trzeba czekać na wolny termin?

Wolne terminy mamy już następnego dnia. W nagłych sytuacjach możemy przyjąć zamówienie nawet na ten sam dzień. Pracujemy również w sobotę.