Łomianki

 • Oferujemy profesjonalne pranie tapicerki, kanap, narożników i foteli w miejscowości Łomianki

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. Jest to miejsce relaksu, wspólnych rozmów, przyjmowania gości oraz rozwijania swojej pasji. Czas spędzony w tym pokoju powinien być dla nas szczególnie miły. Aby tak mogło być, warto zadbać o czystość kanapy oraz innych mebli. Do utrzymania czystości konieczne będzie profesjonalne pranie tapicerki realizowane w mieście Łomianki. Samodzielna pielęgnacja jest istotna. W ten sposób możesz pozbyć się kurzu oraz innych zanieczyszczeń. W perspektywie długoterminowej wyłącznie domowa pielęgnacja będzie niewystarczająca.

pranie tapicerki łomianki

Pranie tapicerki na terenie Łomianek

Profesjonalne pranie tapicerki w miejscowości Łomianki

Odkurzanie jest bardzo ważne. Pozwala to zapobiegać przecieraniu się materiału. Dodatkowo warto przetrzeć tapicerkę ciepłą wodą z odpowiednimi preparatami. Dzięki temu na bieżąco możesz usuwać drobne zanieczyszczenia takie jak kurz, okruszki, sierść. Prawdziwe zagrożenie znajduje się jednak nieco głębiej.

Pomiędzy włóknami tkaniny gromadzi się trudny do usunięcia brud. Stanowi on idealne siedlisko dla bakterii oraz innych drobnoustrojów. Z czasem, tkanina może zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Jeżeli chcesz pozbyć się brudu, nieprzyjemnego zapachu oraz mikroorganizmów skorzystaj z usług firmy, która oferuje pranie tapicerki w mieście Łomianki.

Profesjonalne pranie kanapy realizowane jest przez wykwalifikowanych pracowników. Dysponują oni specjalistycznym sprzętem oraz nowoczesnymi preparatami do usuwania zabrudzeń. Dzięki połączeniu wiedzy oraz technologii są w stanie usunąć brud, który zalega w głębokich warstwach materiału.

Usługa realizowana jest w domu lub biurze klienta. Takie rozwiązanie pomaga ograniczyć koszty. Przewóz dużych i ciężkich mebli z miasta Łomianki byłby bardzo problematyczny oraz kosztowny. Po umówieniu się na dogodny dla Ciebie termin fachowiec zjawi się, aby dokonać wyceny i rozpocząć proces prania.

Pierwszym krokiem, który rozpoczyna pranie tapicerki w Łomiankach, jest ocena stanu materiału. Specjalista rozpoznaje materiał oraz zabrudzenia. Następnie dobiera najlepsze preparaty. Wybór odpowiednich detergentów jest bardzo istotny. Niewłaściwe środki chemiczne mogłyby uszkodzić materiał.

Po wycenie oraz wstępnym rozpoznaniu fachowiec rozpoczyna przygotowanie przestrzeni. Kolejnym krokiem jest odkurzenie, usuwa się w ten sposób wszystkie duże zanieczyszczenia. Następnie rozprowadzony zostaje środek piorący. Przy pomocy odkurzaczy piorących o dużej mocy cała kanapa zostaje wyczyszczona.

Czy warto zamówić pranie kanapy?

Ręczne pranie pozwala odświeżyć tkaninę, nie zapewni jednak długotrwałej ochrony. Taki efekt można uzyskać wyłącznie dzięki profesjonalnej usłudze. Do skorzystania z fachowej pielęgnacji tapicerki zachęcają, poniższe korzyści:

 • Metoda ekstrakcyjna pozwala usunąć nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Możesz pozbyć się większych zabrudzeń takich jak: kurz, piasek, sierść oraz zalegającego w głębokich warstwach brudu.

 • Pranie tapicerki to skuteczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który może wydzielać zaniedbana kanapa. Po czyszczeniu materiał będzie pachniał świeżością.

 • Istnieje możliwość zaimpregnowania materiału, zapewni to długotrwałą ochronę. Dzięki takim działaniom jesteś w stanie zniwelować działanie promieni UV oraz ograniczyć wchłanianie nieprzyjemnych zapachów.

 • Alergicy powinni zastosować dodatkową usługę rozprowadzania antyalergenów. Środki tego typu pomagają zwalczyć kurz, roztocza. Usunięcie tych drobnoustrojów ma bardzo korzystny wpływ na samopoczucie oraz funkcjonowanie domowników.

 • Pranie tapicerki w biurze na terenie miasta Łomianki pozwala zwiększyć zadowolenie klientów z pobytu w siedzibie firmy. Pozytywnie wpływa również na wydajność pracowników.

 • Cały proces realizowany jest wyłącznie w kilka godzin, jest to bardzo dobre tempo, biorąc pod uwagę typ usługi. Co więcej, czyszczenie nie wiąże się z dużymi wydatkami.

Powyższe korzyści przekonują coraz większą ilość mieszkańców miasta Łomianki. Skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy czyszczącej pozwala uporać się z zabrudzeniami każdego rodzaju.

Niestety jak każda inna metoda tak i pranie kanapy metodą ekstrakcyjną ma swoje ograniczenia. Niektóre zabrudzenia mogą nie zostać całkowicie usunięte. Najtrudniejsze zabrudzenia zostaną jednak w pewnym stopniu wybawione, co poprawi wygląd tapicerki.

Specjalistyczne czyszczenie kanapy w Łomiankach

Poza korzyściami, jakie otrzymujesz, powinieneś również znać przebieg całego procesu czyszczenia. Pranie tapicerki w Łomiankach podzielone jest na kilka etapów. Oto one:

 1. Przygotowanie powierzchni roboczej. Specjalista przesuwa meble w taki sposób, aby miał dostatecznie dużo miejsca. Rozpoznaje materiał oraz dobiera odpowiednią metodę czyszczenia.

 2. Odkurzanie jest bardzo ważną częścią procesu. Fachowiec dokładnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia sypkie takie jak: kurz, sierść, piasek. Drobiny o ostrych krawędziach przyspieszają proces przecierania się materiału.

 3. Pranie kanapy zostaje zrealizowane przy pomocy specjalnego odkurzacza piorącego. Preparat zostaje rozprowadzony po materiale. Następnie odsysa się środek wraz z rozpuszczonym brudem.

 4. Impregnacja jest dodatkowym elementem prania. Meble, które zostały poddane impregnacji, wykazują się większą odpornością na zanieczyszczenia. Dodatkowo pozwala to również zabezpieczyć kolor przed skutkami promieniowania UV.

Po ukończonym procesie prania tapicerki w mieście Łomianki wystarczy opłacić usługę. Materiał po praniu jest lekko wilgotny. Czas schnięcia uzależniony jest od warunków panujących w pomieszczeniu. Uśredniony czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia to kilkanaście godzin. Mieszkańcy miasta Łomianki często korzystają z porad specjalisty w sprawie samodzielnej pielęgnacji.

Okresowe czyszczenie tapicerki w mieście Łomianki

Samodzielna pielęgnacja powinna odbywać się raz na kilka tygodni. Dzięki temu usunięte zostaną najczęstsze zanieczyszczenia oraz plamy. Profesjonalne pranie tapicerki w Łomiankach powinno być realizowane raz lub dwa razy w ciągu roku. W przypadku mniej używanych mebli proces może odbywać się raz na dwa lata.

Pranie kanapy metodą ekstrakcyjną jest bardzo skuteczne. Po ukończonym procesie tapicerka jest lekko wilgotna. Usługa realizowana jest w kilka godzin oraz nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Mieszkańcy miasta Łomianki coraz częściej decydują się na taką usługę.

Jeżeli chcesz, aby tapicerka szybciej schła, możesz otworzyć okna w pomieszczeniu, poprawi to cyrkulację powietrza. Optymalnym czasem na pranie tapicerki jest wiosna lub lato. Wysoka temperatura skróci czas schnięcia. W przypadku uciążliwych plam specjalista jest w stanie usunąć je przy pomocy mocniejszego detergentu.

Koszt czyszczenia tapicerki w miejscowości Łomianki nie jest wysoki. Za krzesła, czy pufy zapłacisz od 20 zł do 30 zł. Pranie foteli wiąże się z kosztem od 40 do 60 zł. Najwięcej musisz zapłacić w przypadku dużych mebli wypoczynkowych takich jak: kanapa, narożnik, tapczan. Cena prania takich mebli mieści się przeważnie w przedziale od 140 zł do 170 zł. Większe zlecenia realizowane miejscowościach ościennych takich jak Pruszków i Piastów mogą wiązać się ze zniżką.

1️⃣ Czy można zarezerwować termin na sobotę?

Tak. Informacji na temat dostępności terminów udzielimy pod numerem ☎ 500 720 740

2️⃣ Ile kosztuje dojazd do miasta Łomianki?

Dojazd jest bezpłatny. Obowiązują ceny z cennika.

3️⃣ Jak długo wysycha materiał po praniu?

W przypadku dywanów wystarczy 10 godzin. Kanapa lub narożnik wysycha około 24 godzin.