Wołomin

 • Oferujemy ekstrakcyjne pranie tapicerki, narożników i kanap na terenie miasta Wołomin i okolic.

Meble wypoczynkowe pełnią bardzo ważną funkcję w każdym domu. Zapewniają nam komfort oraz pozwalają zrelaksować się po ciężkim dniu. Służą również przyjmowaniu gości. Czyste oraz zadbane meble są wizytówką mieszkańców miasta Wołomin. Utrzymanie tapicerki w nienagannym stanie jest bardzo trudnym zadaniem.

Najczęstszym błędem ludzi mieszkających w mieście Wołomin jest pranie tapicerki wyłącznie domowymi sposobami. Samodzielne czyszczenie kanapy pozwala ją odświeżyć oraz zwalczyć niewielkie zabrudzenia. Niestety, domowe sposoby nie pozwalają na usunięcie gromadzących się w głębokich warstwach materiału zanieczyszczeń.

pranie kanapy wołomin

Kompleksowe pranie tapicerki – Wołomin

Samodzielna pielęgnacja pozwala wyeliminować niewielką cześć zabrudzeń. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu higieny w swoim domu, musisz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy czyszczącej, oferującej pranie kanapy na terenie miasta Wołomin. Specjalistyczny sprzęt oraz wiedza fachowca pozwolą na usunięcie większości zanieczyszczeń.

Usługa adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta Wołomin, którym zależy na utrzymaniu swojego domu w czystości. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia zdrowia domowników. Rozwijające się w brudzie drobnoustroje mogę mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

Wykwalifikowane firmy dysponują zaawansowanym technologicznie sprzętem oraz specjalistycznymi środkami czystości, które pomogą uzyskać najlepszy możliwy efekt. Wiedza oraz doświadczenie fachowca są niezbędne, każdy materiał ma inne cechy. Oznacza to, że każdą tapicerkę należy traktować w indywidualny sposób.

Niewłaściwie dobrane środki czyszczące mogą uszkodzić delikatne tkaniny. Osoba przeszkolona, posiadająca wiedzę z tego zakresu, będzie umieć dobrać odpowiedni detergent. W związku z tym warto oddać pranie tapicerki w ręce doświadczonych specjalistów działających na terenie miejscowości Wołomin.

Pranie kanapy w Wołominie– pięć etapów

Jeżeli zainteresowała Cię usługa pielęgnacji mebli wypoczynkowych, zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób ona przebiega. Pranie tapicerki odbywa się według określonej procedury. Poniżej znajduje się przebieg procesu prania podzielony na najważniejsze etapy.

 • Krok 1: Przygotowanie – specjalista rozpoczyna od rozpoznania materiału, dobrania odpowiedniej metody oraz wyceny zlecenia. Jest to bardzo ważny etap, wymagający wiedzy oraz doświadczenia. Niewłaściwie dobrany środek czyszczący mógłby uszkodzić materiał. Fachowiec przygotowuje również przestrzeń.

 • Krok 2: Dokładne odkurzanie – pozbycie się okruchów, piasku i innych sypkich zabrudzeń jest bardzo ważne. Ten typ zanieczyszczeń znacznie przyspiesza proces przecierania się materiału. Odkurzanie pozwala zminimalizować zagrożenie uszkodzenia tkaniny.

 • Krok 3: Pranie tapicerki – usługa realizowana w mieście Wołomin odbywa się przy zastosowaniu bardzo skutecznego sposobu czyszczenia, czyli metody ekstrakcyjnej. Specjalista rozprowadza preparat po całej powierzchni tkaniny. Środek wnika w materiał i rozpuszcza zabrudzenie, a następnie brud jest odessany.

 • Etap 4: Impregnacja – jest to dodatkowa usługa. Warto jednak się na nią zdecydować. Fachowiec rozprowadza środek, który zapewnia długotrwałą ochronę tkaninie. Chroni on przed promieniowanie UV oraz nadmiernym wchłanianiem zapachów i zanieczyszczeń.

 • Etap 5: Wysychanie – pranie kanapy metodą ekstrakcyjną pozostawia materiał w stanie lekko wilgotnym. Należy odczekać od kilku do kilkudziesięciu godzin do całkowitego wyschnięcia tapicerki. Czas ten zależny jest od rodzaju materiału oraz warunków panujących w pomieszczeniu.

Koszt prania tapicerki w mieście Wołomin

Ciężko podjąć decyzję o zamówieniu usługi nie znając jej ceny. Właśnie dlatego firma oferująca pranie kanapy w mieście Wołomin udostępnia orientacyjny cennik. Orientacyjny, ponieważ każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie przez specjalistę po określeniu materiału, zabrudzeń oraz rodzaju mebli.

W mieście Wołomin za pranie krzeseł oraz puf zapłacimy około 20 zł. Pranie foteli jest nieco droższe, koszt takiej usługi mieści się zazwyczaj w przedziale od 40 do 60 zł. Pranie dużych mebli wypoczynkowych kosztuje od 140 do 170 zł.

Powyższe ceny obejmują podstawowe pranie tapicerki, jeżeli zdecydujesz się na dodatkową usługę np. impregnację, musisz brać pod uwagę dodatkowe koszty. Biorąc pod uwagę wszelkie korzyści, jakie wynikają z profesjonalnego czyszczenia tkanin, koszt ten nie jest wysoki.

W miejscowości Wołomin usługa realizowana jest zaledwie w 15-30 min w przypadku niewielkich mebli. Pranie większych gabarytów, czyli sof oraz kanap zajmuje znacznie więcej czasu. Cały proces prania jednego narożnika zazwyczaj nie przekracza dwóch godzin. Czasem do wyprania jest jednak kilka kanap.

W takich sytuacjach firma wysyła do zrealizowania zlecenia kilku specjalistów. Pozwala to znacznie skrócić czas prania. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku klientów biznesowych, którzy często posiadają kilka lub nawet kilkanaście różnych mebli wypoczynkowych w swojej siedzibie.

Samo pranie nie zajmuje dużo czasu, należy jednak pamiętać o tym, że materiał po praniu będzie wciąż wilgotny. Oznacza to, że w niektórych przypadkach należy uwzględnić czas schnięcia zależny od grubości materiału. Wielu mieszkańców miasta Wołomin decyduje się na pranie kanapy w okresie letnim, pozwala to znacznie skrócić czas schnięcia.

Pranie tapicerki i kanapy w miejscowości Wołomin – zalety

Korzystając z usług profesjonalistów, możesz liczyć na najwyższą jakość usługi. Dzięki temu otrzymasz wiele korzyści, które na pewno przekonają Cię do ponownego skorzystania z oferty. Pranie tapicerki w mieście Wołomin przez profesjonalistów pozwala Ci otrzymać następujące korzyści:

 • Czyszczenie metodą ekstrakcyjną pozwala wyeliminować zabrudzenia, które opierały się domowym metodom.

 • Pranie tapicerki pozwala zneutralizować nieprzyjemny zapach. Dodatkowo po ukończonej pielęgnacji materiał będzie pachniał świeżością.

 • Nowoczesne środki piorące pozwalają pozbyć się drobnoustrojów, które gnieżdżą się w Twoich meblach. Usuwając je, pozytywnie wpłyniesz na zdrowie oraz samopoczucie domowników lub pracowników.

 • Impregnacja pozwala uchronić meble przed promieniowaniem UV, które odpowiada za blaknięcie materiału.

 • Usługa jest w 100% bezpieczna dla materiału, dzieci oraz zwierząt domowych.

Popularność usługi nieprzerwanie rośnie. Mieszkańcy miasta Wołomin regularnie korzystają z pomocy specjalistów. Mnogość zalet wynikająca z prania tapicerki metodą ekstrakcyjną pozwala zachować higieniczne wnętrze na dłużej.

Jak często wykonywać pranie kanapy?

Częstotliwość prania jest indywidualna i zależy od stopnia eksploatacji mebli. Meble rzadziej używane takie jak krzesła czy pufy możesz prać jeden raz na dwa lata. Kanapy, które są używane codziennie, powinny być prane przynajmniej jeden raz do roku.

Osoby cierpiące na alergie mogą zdecydować się na częstsze pranie, co wpłynie korzystnie na ich jakość życia. Dodatkowo zaleca się skorzystanie z pomocy specjalistów w przypadku nowo powstałych zabrudzeń, których nie jesteś w stanie samodzielnie usunąć. Im szybciej podejmiesz działanie, tym większa szansa na to, że uda Ci się usunąć plamę. Profesjonalne firmy czyszczące tapicerkę meblową działają w Wołominie oraz innych miastach takich jak Kobyłka, czy Konstancin.

1️⃣ Jak długo trwa pranie kanapy?

Czyszczenie większej kanapy trzyosobowej lub sofy trwa około godzinę.

2️⃣ Ile trzeba czekać na wyschnięcie materiału?

Do pełnego wyschnięcia potrzeba około 24 godzin.

3️⃣ Jaki jest koszt dojazdu do Wołomina i samego czyszczenia?

Gwarantujemy bezpłatny dojazd do miasta Wołomin. Koszt czyszczenia zależy od wielkości mebla:
– fotel 60 zł
– wersalka 120 zł
– kanapa 140 zł
– narożnik 170 zł