Cennik prania Warszawa i okolice

Czytelny cennik zawiera zawsze aktualne ceny za pranie tapicerki i wykładzin. Koszt jest jasny od samego początku. Brak ukrytych dopłat za czyszczenie poduch. Dokładnie wiesz czego się spodziewać.


 • Usługi wykonujemy pod wskazanym adresem, nie zabieramy dywanów
 • Podana cena za pranie kanapy, narożnika i innych mebli dotyczy całej powierzchni
 • Zapewniamy bezpłatny dojazd do lokalizacji w Warszawie i sąsiednich miejscowościach

Jeśli numer telefonu jest zajęty lub nie odpowiada przyjmujemy w tym czasie zamówienie. Oddzwonimy w ciągu najbliższych minut. Zapraszamy do zapoznania się z efektami prania tapicerki: zobacz galerię zdjęć


Pranie tapicerki cena

Pufa mała 20 zł
Krzesło 20 zł
Funkcja spania 20 zł
Krzesło z oparciem 25 zł
Pufa duża 30 zł
Fotel bez podłokietników 40 zł
Fotel pełny 60 zł
Stelaż łóżka 120 zł
Wersalka lub tapczan 120 zł
Kanapa lub sofa 140 zł
Narożnik 200 zł
Narożnik duży 250 zł
Narożnik w kształcie litery U 300 zł
Mebel powiększany indywidualnie
 • Minimum logistyczne dla Warszawy i okolic wynosi 140 zł.

 • W przypadku firm cennik czyszczenia zawiera ceny netto.

 • Pranie poduszek będących elementami mebla jest wliczone w cenę. Jeśli oparcie lub siedzisko kanapy składa się z poduszek nie zapłacisz dodatkowo za ich czyszczenie.

 • Narożnik duży ma jeden z boków o długości większej niż 2,5 metra.

 • Mebel powiększany składa się z wielu modułów. Może to być nietypowy narożnik z dodatkowymi elementami lub bardzo duża kanapa.

Pranie wykładzin cena

50 – 75 m 10 zł / m2
75- 100 m 8 zł / m2
100 – 300 m 6,5 zł / m2
300 – 500 m 6 zł / m2
Powyżej 500 m indywidualnie
 • Koszt czyszczenia wykładziny o powierzchni nie przekraczającej 50 m2 wynosi 500 zł netto.

 • Referencje oraz ofertę wyślemy po złożeniu zapytania drogą mailową: kontakt.

 • Jeśli w grę wchodzi duża powierzchnia istnieje możliwość negocjacji. Możemy podjechać we wskazane miejsce, by obejrzeć obiekt. Wizyta jest niezobowiązująca i bezpłatna dla lokalizacji w mieście Warszawa i okolicach.

 • Dysponujemy sprzętem posiadającym dużą moc oraz funkcję podgrzewania roztworu. Dzięki temu usługa przebiega szybko, materiał wysycha po 8 godzinach, a cena za pranie wykładzin w Warszawie jest atrakcyjna.

Pranie dywanów cennik

Dywany syntetyczne 10 zł / m2
Dywany wełniane 15 zł / m2
 • Cena za pranie dywanów zależy od rodzaju materiału. Czyszczenie realizujemy metodą ekstrakcyjną pod wskazanym adresem. Nie zabieramy dywanów.

Cennik czyszczenia materacy

Materac jednoosobowy 70 – 100 zł
Materac dwuosobowy 100 – 150 zł
Usuwanie roztoczy 30 zł
 • Cena za pranie materaca zależy od tego czy będzie on czyszczony z jednej czy z obu stron.

 • Pranie wykonujemy do uzyskania maksymalnego możliwego efektu. Nie zawsze jest możliwość, aby materac wyglądał jak nowy. Zwłaszcza jeśli materiał jest zniszczony lub odbarwiony.

 • Usuwanie roztoczy jest podstawowym elementem czyszczenia anty alergicznego. Nie wymaga użycia wody. Czyszczone jest wnętrze materaca, nie tylko sam materiał z wierzchu.

Cena impregnacji tapicerki i wykładzin

Impregnacja mebli tapicerowanych + 100%
Impregnacja wykładzin i dywanów + 100%
 • Koszt impregnacji materiałów wynika z ceny preparatu hydrofobowego, która jest wysoka. Jest to środek przeznaczony tylko do tego celu. Nałożenie warstwy hydrofobowej to najskuteczniejsze zabezpieczenie powierzchni pokrytych materiałem.

 • Preparaty, którymi wykonujemy pranie wykładzin biurowych i tapicerki również zawierają składniki impregnujące. Tego rodzaju podstawowa impregnacja jest zawarta w cenie usługi.

Cena za pranie kanapy i tapicerki w Warszawie

Cena za pranie kanapy i tapicerki w Warszawie nie jest wygórowana. Regularnie zamawiając specjalistyczne czyszczenie zadbasz o nienaganną czystość w domu oraz wyeliminujesz ryzyko nagromadzenia się niebezpiecznych drobnoustrojów. Uchronisz również meble przed szybkim niszczeniem i zapewniasz im dobry wygląd na dłużej. Cena za pranie kanapy w Warszawie dostosowana jest do realiów ekonomicznych stolicy. Czyszczenie tapicerki to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zakup nowych mebli. Wykonywane raz w roku pozwoli na znaczne oszczędności w skali kilku tat.

pranie tapicerki warszawa cennik

Cena za pranie kanap widocznych na zdjęciach to 140 zł za sztukę. Wliczone jest odplamianie i szorowanie materiału. Jeśli chcesz zobaczyć jak meble wyglądały przed czyszczeniem otwórz galerię przedstawiającą efekty jakie uzyskujemy:

Jak wiele osób w dzisiejszym świecie, pewnie poszukujesz odpowiedniego wykonawcy przez internet. Jeśli trafiłeś na naszą ofertę z wyszukiwarki zapoznaj się z treścią witryny. Jeśli wizytówka firmy w postaci strony internetowej jest wykonana w sposób staranny, tego samego możesz oczekiwać po samej usłudze.

Cena za pranie kanap i narożników w mieście Warszawa

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy klient oczekuje dobrego rezultatu za rozsądną cenę.  Wbrew pozorom, pranie sofy czy wykładziny nie jest łatwym procesem. Trzeba posiadać gruntowną wiedzę na temat materiałów i preparatów czyszczących, by móc wybrać metodę dostosowaną do rodzaju pranego obicia. Mieliśmy okazję testować wiele różnych środków dlatego jesteśmy w stanie profesjonalnie wykonać usługę i jednocześnie przedstawić optymalny cennik prania kanap w Warszawie.

Ustaliliśmy ceny czyszczenia uwzględniając nakład pracy niezbędny do profesjonalnego wykonania zlecenia oraz dodatkowe opłaty, które musimy ponieść. Wartości są stałe. Dzięki temu nasi klienci mają pełne informacje już na początku i nie muszą obawiać się, że nagle trzeba będzie zapłacić więcej.

Cennik prania kanap i sof

Sofa to rodzaj nierozkładanej kanapy z poduszkami i oparciami (czasem w kształcie wałka). Wyczyszczenie takiego mebla trwa około godzinę. Cena prania sofy to 140 zł w przypadku mebla dwuosobowego i 160 zł w przypadku trzyosobowego.

Cennik prania narożników

Narożnik to mebel w kształcie litery L lub U. Są to dwie, lub trzy połączone kanapy. Czasem jeden bok jest przedłużany. Cena prania narożnika to 200 zł. Dotyczy to mebla o standardowej wielkości. Czas potrzebny do wyczyszczenia tapicerki tego rodzaju to 1,5 godziny.

Cennik czyszczenia foteli i krzeseł

Jeśli fotel posiada tapicerowane podłokietniki (zdjęcie poniżej) cena prania wynosi 60 zł. Jeśli ich nie ma lub są wykonane z drewna/metalu jest to 30 zł. Koszt prania krzeseł to 20 zł za sztukę.

Cena usług standardowych i dodatkowych

Standardowa procedura obejmuje odplamianie i pranie tapicerki lub wykładzin. W przypadku kanap na których jest widoczna sierść lub kurz przeprowadzamy również trzepanie materiału. W przypadku dywanów i wykładzin trzepanie jest zawsze wykonywane na wstępie. Polega to na dokładnym oczyszczeniu powierzchni na sucho urządzeniem kolumnowym. Jeśli przed użyciem wody nie zostanie usunięty suchy brud w postaci piachu, kurzu i włosów pranie na pewno nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Trzepanie materiału wlicza się w cenę usługi i nie jest dodatkowo płatne.

Dodatkowo możesz zdecydować się na impregnację hydrofobową tapicerki lub dywanu oraz zastosowanie środków antyalergicznych. Impregnacja zabezpiecza materiał przed szybkim przyleganiem brudu i wchłanianiem wilgoci. Preparaty antyalergiczne są wskazane jeśli ktoś z domowników ma alergię na roztocza kurzu domowego.

Hydrofobowa impregnacja tapicerki i wykładzin

Po właściwym praniu tapicerki lub dywanów nakładamy warstwę hydrofobową, która pozostaje na materiale i chroni go przed szybkim zabrudzeniem. Stosujemy najskuteczniejszy na rynku preparat którego cena jest wysoka, co przekłada się również na koszt samej usługi.

Anty alergiczne czyszczenie kanap i narożników

Samo nałożenie preparatu antyalergicznego jest tylko dodatkiem, który stosujemy w końcowej fazie czyszczenia. Ważniejsze jest fizyczne usunięcie z wnętrza materiału czynników wywołujących alergię na kurz którymi są złuszczony naskórek oraz żywiące się nim roztocza. Dopiero gdy przyczyna zostaje usunięta nałożenie preparatu jest uzasadnione. W przeciwny razie nie zadziała on jak należy.

Posiadamy urządzenie charakteryzujące się dużą mocą ssania dzięki której dogłębne pranie kanap i narożników. Proces przebiega bez użycia wody. Dopiero po takim przygotowaniu materiał można uprać ekstraktorem i szorowarką.

Ile trwa czyszczenie tapicerki lub dywanów?

Czas zależy w głównej mierze od wielkości powierzchni oraz stopnia zabrudzenia. Jeśli chodzi o niewielkie meble takiej jak fotel, czas realizacji nie przekracza 30 minut. Nieco dłużej zajmuje pranie większych mebli wypoczynkowych, takich jak narożnik czy kanapa. W tym przypadku czyszczenie tapicerki może się przedłużyć do dwóch godzin.

Czas prania dywanów i wykładzin jest uzależniony od powierzchni. Przy średnim stopniu zabrudzenia, wyczyszczenie 15m2 dywanu zajmuje 1 godzinę. W przypadku dużych powierzchni biurowych, gdzie można zastosować większe urządzenia oraz zaangażować więcej osób, czas ten jest znacznie krótszy.

pranie krzeseł cena

pranie kanapy warszawa cena

Dlaczego cena za pranie kanapy w Warszawie jest różna?

Powszechną praktyką jest podawanie widełek cenowych. Nie zawsze można tego uniknąć ponieważ oszacowanie kosztu czyszczenia tapicerki lub wykładzin przez telefon bywa niemożliwe. Naszym zdaniem tego rodzaju sytuacje powinny być ograniczane do minimum, a wszędzie gdzie tylko się da ostateczna cena za pranie kanapy powinna być znana od początku. Dlatego ofertę cenową przygotowaliśmy w sposób maksymalnie uproszczony i jasny.

Rozbieżność cen na rynku warszawskim podyktowana jest jakością usługi i ilością pracowników. Jeśli znajdziesz ofertę bardzo tanią nie oczekuj dobrej jakości wykonania. Będzie ona adekwatna do ceny, którą zapłacisz za pranie tapicerki.

Jeśli natomiast znajdziesz ofertę drogą prawdopodobnie jest to spowodowane brakami kadrowymi. Zamiast zatrudnić więcej osób, firma zawyża cenę czyszczenia. Brak terminów rekompensuje zawyżoną ceną, bo zawsze znajdzie się klient gotowy przepłacić.

Rozwój rynku w mieście Warszawa

Pranie tapicerki i kanap w Warszawie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rośnie bowiem świadomość na temat zalet oferowanych przez tego rodzaju usługę. Głównymi atutami są bardzo dobre efekty, umiarkowana cena oraz wygoda. W ciągu maksymalnie dwóch godzin możemy odświeżyć tapicerkę za ułamek wartości całego mebla. Jest to kusząca perspektywa.

Wraz z popytem rośnie podaż. Przybywa nowych firm działających w tym segmencie. Upadają też stare firmy, które nie potrafią dostosować się do nowych realiów. To co było standardem kiedyś, dziś już nie wystarcza. Pojawiają się coraz lepsze środki chemiczne i nowe urządzenia. Cały czas trzeba być na bieżąco. Wzrastają również wymagania klientów.

Profesjonalne pranie narożników i wykładzin realizujemy od ośmiu lat. Przez ten czas w branży dokonał się duży postęp. Jesteśmy otwarci na zmiany, zwłaszcza te prowadzące do poprawy jakości naszej pracy. Ofertę oraz cennik prania tapicerki i wykładzin przygotowaliśmy uwzględniając doświadczenie i wieloletnią obecność na warszawskim rynku.

1️⃣ Czy cennik zawiera ostateczny koszt czyszczenia?

Tak. Ceny za pranie kanap i wykładzin podane są bez widełek. Z góry wiesz ile będzie kosztować usługa. Nie stosujemy ukrytych kosztów ani dopłat za czyszczenie poduszek czy odplamianie. W Warszawie i miejscowościach ościennych dojazd jest bezpłatny.

2️⃣ Jaka jest cena za pranie kanapy lub narożnika w Warszawie?

– tapczan/wersalka 120 zł
– kanapa/sofa 140 zł
– narożnik 200 zł

3️⃣ Jaka jest cena za pranie dywanów i wykładzin?

Cena prania dywanów i wykładzin uzależniona jest od wielkości powierzchni i rodzaju materiału.

– dywany wełniane – 15zł/m2
– wykładziny powyżej 100 metrów – 6,5zł/m2

W przypadku dużych powierzchni biurowych możliwość indywidualnej negocjacji.