Galeria zdjęć

Zdjęcia prezentują efekty profesjonalnego prania mebli tapicerowanych, które wykonujemy. Czyszczenie przeprowadziliśmy w mieszkaniu wynajmowanym przez kilka lat. Właściciel chciał przygotować lokal dla kolejnego najemcy. Meble tapicerowane sprawiały wrażenie zniszczonych i na pierwszy rzut oka wyglądało, że nic nie da się zrobić. Na szczęście udało się je uratować.


Krzesła

Pracę zaczęliśmy od prania krzeseł, aby zorientować się jak zareaguje materiał i ile razy trzeba będzie powtórzyć proces czyszczenia. Mocno zabrudzone były górne części oparć. W tych miejscach obicie miało kolor czarny.

pranie krzesła warszawa

czyszczenie krzeseł


Kanapa trzyosobowa

Trzyosobowa kanapa wymagała najwięcej pracy ponieważ była najmocniej zabrudzona. W niektórych miejscach miała plamy z jedzenia i długopisu, dlatego przeprowadziliśmy też odplamianie.

pranie kanapy warszawa

czyszczenie narożnika warszawa

Podłokietnik z bliska

Wszystkie meble są obite alcantarą. Jest to wytrzymały materiał, który bez obaw o zniszczenie, można potraktować szorowarką elektryczną wyposażoną w obrotową głowicę z miękkim włosiem. To znacznie podnosi skuteczność prania. Jak widać, podłokietnik kanapy został solidnie wyczyszczony.

pranie mebli warszawa

czyszczenie mebli


Fotel pełny

Najbardziej zabrudzona była dolna część stelaża i góra oparcia. Na siedzisku i lewym podłokietniku widoczne jasne plamy z rozlanych napojów gazowanych. Pranie fotela zostało poprzedzone odplamianiem całej górnej części oparcia.

pranie fotela warszawa

czyszczenie fotela


Kanapa dwuosobowa

W najlepszym stanie z całego zestawu była kanapa dwuosobowa. Nosiła ślady eksploatacji i kilka punktowych plam. Po praniu mebel wygląda dużo lepiej. Usunęliśmy plamy i zabrudzenia.

pranie kanap warszawa

czyszczenie kanap


Suche meble - efekt końcowy

Zaraz po praniu materiał jest lekko wilgotny co wywołuje efekt ciemniejszego koloru. Dopiero gdy wilgoć odparuje widać końcowy rezultat czyszczenia. Tapicerka po wyschnięciu wyglądaja znakomicie. Meble nabrały świeżego wyglądu.

czyszczenie tapicerki

pranie tapicerki warszawa

Na wstępie zastosowaliśmy pre-spray do rozpuszczania organicznych zabrudzeń oraz różne odplamiacze. Następnie tapicerki zostały potraktowane szorowarką oraz uprane dwukrotnie ekstraktorem. Dzięki temu udało się przywrócić im dawną świetność. Właściciel mieszkania zaoszczędził sporą sumę, którą musiałby przeznaczyć na zakup nowych mebli. Tutaj cennik prania.