Galeria zdjęć

Zdjęcia prezentują efekty profesjonalnego prania tapicerki, które wykonujemy. Czyszczenie przeprowadziliśmy w mieszkaniu wynajmowanym przez kilka lat. Właściciel chciał przygotować lokal dla kolejnego najemcy. Meble tapicerowane sprawiały wrażenie zniszczonych i na pierwszy rzut oka wyglądało, że nic nie da się zrobić. Na szczęście udało się je uratować.


Kanapa trzyosobowa

Trzyosobowa kanapa wymagała najwięcej pracy ponieważ była najmocniej zabrudzona. W niektórych miejscach miała plamy z jedzenia i długopisu, dlatego przeprowadziliśmy też odplamianie. Rozpoczęliśmy od lewego podłokietnika i dołu stelaża, aby zorientować się jak zareaguje materiał i ile razy trzeba będzie powtórzyć proces czyszczenia.

czyszczenie warszawa

pranie kanapy warszawa

Podłokietnik z bliska

Wszystkie meble są obite alcantarą. Jest to wytrzymały materiał, który bez obaw o zniszczenie, można potraktować szorowarką elektryczną wyposażoną w obrotową głowicę z miękkim włosiem. To znacznie podnosi skuteczność prania. Jak widać, podłokietnik kanapy został solidnie wyczyszczony.

czyszczenie podłokietnika

pranie podłokietnika


Krzesła

Pranie krzeseł rozpoczęliśmy od usunięcia sierści i kurzu. Najgorzej wyglądały górne części oparć. W tych miejscach obicie miało kolor czarny. Intensywne zabrudzenia zalegające na dużej powierzchni skutecznie usuwają środki zawierające enzymy.

pranie krzesła warszawa

czyszczenie krzeseł


Fotel pełny

Najbardziej zabrudzona była dolna część stelaża i góra oparcia. Na siedzisku i lewym podłokietniku widoczne jasne plamy z rozlanych napojów gazowanych. Pranie fotela zostało poprzedzone odplamianiem całej górnej części oparcia.

pranie fotela warszawa

czyszczenie fotela


Kanapa dwuosobowa

W najlepszym stanie z całego zestawu była kanapa dwuosobowa. Nosiła ślady eksploatacji i kilka punktowych plam. Po praniu mebel wygląda dużo lepiej. Usunęliśmy plamy i zabrudzenia.

pranie kanap warszawa

czyszczenie kanap


Suche meble - efekt końcowy

Czyszczenie mebli tapicerowanych wymaga użycia wody. Zaraz po praniu materiał jest lekko wilgotny co wywołuje efekt ciemniejszego koloru. Dopiero gdy wilgoć odparuje widać końcowy rezultat czyszczenia. Tapicerka po wyschnięciu wyglądają znakomicie. Meble nabrały świeżego wyglądu.

czyszczenie tapicerki

pranie tapicerki warszawa

Na wstępie zastosowaliśmy pre-spray do rozpuszczania organicznych zabrudzeń oraz różne odplamiacze. Następnie tapicerki zostały potraktowane szorowarką oraz uprane dwukrotnie ekstraktorem. Dzięki temu udało się przywrócić im dawną świetność. Właściciel mieszkania zaoszczędził sporą sumę, którą musiałby przeznaczyć na zakup nowych mebli. Tutaj cennik prania.