Gocław i Grochów

 • Pranie kanapy oraz tapicerki zrealizujemy w dzielnicach Gocław i Grochów w Warszawie

Salon to wizytówka naszego domu. Przyjmujemy tu gości, odpoczywamy po ciężkim dniu pracy, rozwijamy swoje hobby oraz zainteresowania. Dla zachowania pożądanego miru domowego potrzebna jest oczywiście należyta czystość oraz higiena wnętrza. Profesjonalne pranie dywanów i kanapy to usługa, która pozwala pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń, zneutralizować przykre zapachy, a także pozbyć się kurzu oraz roztoczy. Jakie jeszcze zalety oferuje specjalistyczne czyszczenie tapicerki w dzielnicach Gocław i Grochów?

Pranie kanap i tapicerki w dzielnicy Gocław

Niewielkie zabrudzenia możemy skutecznie wyeliminować z pomocą domowych metod. Takie zabiegi pozwolą również zadbać o estetyczny wygląd, a także zneutralizować przykrą woń. Jednak na dłuższą metę, domowe sposoby okazują się nieskuteczne przeciwko poważniejszych zabrudzeniom, niebezpiecznym drobnoustrojom, a także promieniowaniu UV.

Nasze meble potrzebują zatem lepszej ochrony gwarantowanej przez profesjonalne pranie kanapy lub dywanów. Doświadczone firmy czyszczące działające w dzielnicach Gocław i Grochów dysponują profesjonalnym sprzętem, który umożliwia dokładne i efektywne pranie.

Metoda jest dostosowana do danego rodzaju materiału, dzięki czemu usługa jest w pełni bezpieczna dla naszych mebli. Pamiętajmy, że do produkcji kanap i narożników wykorzystuje się nawet kilkadziesiąt różnych tkanin. Każda z nich wymaga odpowiedniego traktowania. Dlatego też, warto przynajmniej raz do roku decydować się na usługę realizowaną przez wykwalifikowanych specjalistów.

Profesjonalne pranie tapicerki i kanapy

Zawsze używany jest odkurzacz ekstrakcyjny o dużej mocy. Pozwala on lepiej pozbyć się niewielkich drobin, rozprowadzić środki czyszczące, a następnie odessać preparat wraz z brudem.

Pierwszym krokiem zawsze jest dokładne odkurzenie. Na tapicerce mogą znajdować się niewielkie drobiny piasku, kryształki cukru oraz soli oraz inne zabrudzenia sypkie. Na dłuższą metę są one odpowiedzialne za przecieranie materiału. Odkurzanie pozwala zapobiec tego typu uszkodzeniom. Następnie fachowiec przechodzi do sedna i rozpoczyna właściwe pranie kanapy.

Na dłuższą metę są one odpowiedzialne za przecieranie materiału. Odkurzanie pozwala zapobiec tego typu uszkodzeniom. Następnie fachowiec przechodzi do sedna i rozpoczyna właściwe pranie kanapy.

Specjalistyczny środek czyszczący przenika do najgłębszych warstw tapicerki wyciągając na wierzch przykre zapachy, a także zabrudzenia.

Są one rozpuszczane, a następnie odsysane wraz z pozostałością preparatu. Ekstraktor pozwala na delikatne płukanie tkaniny dzięki czemu można usunąć cały brud. Runo po praniu dywanu jest wilgotne i należy odczekać na jego dokładne wyschnięcie.

Mobilne czyszczenie na Gocławiu i Grochowie

Usługa jest dostosowana do potrzeb klientów, dzięki czemu nie musisz obawiać się noszenia oraz transportu nieporęcznych i ciężkich mebli. Firmy mobilne działające na terenie Gocławia i Grochowa przyjeżdżają do domu klienta i tam realizują usługę, co obniża łączny koszt. Dostępne są elastyczne terminy, co stanowi duże udogodnienie dla klientów biznesowych, którzy pragną przeprowadzić pranie wykładzin biurowych pod nieobecność pracowników.

Wielu klientów zastanawia się, w jaki sposób należy przygotować dom. Fachowiec przybywa na miejsce, analizuje problem, dobiera właściwą metodę oraz proponuje nam cenę usługi. Wystarczy przygotować gotówkę potrzebną do opłacenia usługi, a także odsunąć meble. Pranie dywanów i tapicerki przebiaga następująco:

 • Krok 1: Przygotowanie przestrzeni – fachowiec odsuwa meble od ściany, a także gospodaruje sobie przestrzeń potrzebną do realizacji usługi.

 • Krok 2: Odkurzanie – wiele firm profesjonalnych zaczyna od dokładnego odkurzenia tapicerki. Przygotowuje to materiał do dokładnego czyszczenia oraz usuwa zabrudzenia sypkie.

 • Krok 3: Pranie – specjalista rozprowadza preparat, który przenika w głąb materiału. Są one następnie odsysane przy pomocy odkurzacza piorącego o dużej mocy.

 • Krok 4: Impregnacja – wiele firm oferuje klientom dodatkową usługę, jaką jest impregnacja. Proces ten zabezpiecza dywany i kanapy przed zabrudzeniami, a także promieniowaniem UV, co pozwala zachować doskonały wygląd mebli na dłużej.

 • Krok 5: Etap końcowy – specjalista udzieli nam cennych wskazówek odnośnie codziennej pielęgnacji kanap i dywanów. Wystarczy zapłacić za usługę i odczekać na dokładne wyschnięcie materiału. W zależności od rodzaju oraz grubości tkaniny zajmuje to od kilku do kilkunastu godzin.

Usunięcie wszystkich zabrudzeń

Metoda prania ekstrakcyjnego jest najczęściej wybierana przez firmy realizujące pranie dywanów na terenie Gocławia i Grochowa ponieważ przepłukiwanie materiału pozwala usunąć cały brud.

pranie kanapy gocław

W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest usunięcie najbardziej uporczywych plam oraz przywrócenie nienagannej czystości.

W skrajnych sytuacjach może się jednak okazać, że wieloletnia plama lub odbarwienie przeniknęły do najgłębszych warstw materiału i niemożliwe jest wywabienie takiego zabrudzenia.

Czyszczenie pozwala wówczas nieco zamaskować taką plamę. Fachowiec już przy pierwszym spotkaniu jest w stanie wskazać ewentualne zabrudzenia, które mogą sprawiać trudności.

Skuteczne pranie tapicerki i kanap w dzielnicach Gocław i Grochów

W przypadku najczęściej używanych mebli wypoczynkowych i dywanów, czyszczenie  powinno się realizować przynajmniej raz do roku (nie zapominając oczywiście o samodzielnej pielęgnacji przynajmniej dwa razy w miesiącu). W przypadku mniej eksploatowanych mebli, takich jak np. krzesła w jadalni, czyszczenie można realizować raz na półtora roku.

Warto wezwać specjalistów także wtedy, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, a kanapa ulegnie poważnemu zabrudzeniu. Domowe sposoby nie zawsze pozwolą nam na usunięcie tego typu zabrudzeń. Jeśli szybko skorzystamy z pomocy specjalistów, uda nam się wyeliminować plamę i nie dopuścić do jej utrwalenia na tapicerce. Odradzamy stosowanie sposobów odnalezionych w Internecie, ponieważ przy delikatnym materiale może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia obicia.

Zalety

Być może wciąż zastanawiasz się nad tym, czy warto skorzystać z usług fachowców. Poniższa lista zalet na pewno ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji:

 • Pranie dywanów i kanapy metodą ekstrakcyjną jest wielokrotnie dokładniejsze od domowych sposobów i pozwala usunąć najbardziej uporczywe plamy.

 • Czyszczenie tapicerki wywabia nieprzyjemną woń i na wiele tygodni pozostawia utrzymujący się zapach świeżości.

 • Fachowo realizowana usługa pozwala wyeliminować wszelkie drobiny tkwiące w tapicerce, kurz, a także sierść zwierząt.

 • Stosowane środki czyszczące są bezpieczna zarówno dla domowników, jak również zwierząt domowych. Ponadto, zastosowanie specjalnych anty alergenów pozwala zwiększyć ochronę przed roztoczami, kurzem oraz bakteriami.

 • Nienaganna czystość oraz higiena pomieszczenia wpływa korzystnie na samopoczucie domowników oraz podnosi jakość odpoczynku.
  Usługa profesjonalnego prania kanapy nie wymaga dużych wydatków. Jest ona również w pełni wygodna i dostosowana do potrzeb klienta.


 • Impregnacja pozwala zabezpieczyć meble przed intensywnymi zabrudzeniami, a także promieniowaniem UV, dzięki czemu, możemy na dłużej zachować idealny wygląd materiału.

W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost popularności tej usługi. Coraz więcej klientów decyduje się na profesjonalne czyszczenie dywanów i kanapy na Gocławiu i Grochowie, zdając sobie sprawę z szerokiego wachlarza korzyści.

czyszczenie tapicerki gocław

Zamów pranie tapicerki na Gocław

Koszt czyszczenia tapicerki na Gocławiu

Cennik pozwala mniej więcej zorientować się w sytuacji. W praktyce, wycena często ma charakter indywidualny i zależy do tego, ile mebli poddamy czyszczeniu oraz jaka powierzchnia dywanów. Przy dużych zleceniach możemy liczyć na korzystne rabaty. W związku z tym, warto zdecydować się na skorzystanie z kompleksowych usług obejmujących także impregnację tapicerki.

Jeśli chodzi o czyszczenie mniejszych mebli to koszt za pranie krzeseł biurowych wyniesie od 20 do 30 złotych. W przypadku foteli, cena usługi mieści się w przedziale 40 – 60 złotych. Najwięcej kosztuje pranie kanapy, narożnika oraz innych dużych mebli tapicerowanych. Tutaj koszt usługi sięga granicy 140 – 170 złotych w zależności od łącznej powierzchni, a także zakresu realizowanej usługi. Nie są to specjalnie wygórowane koszty, biorąc pod uwagę wszystkie korzyści.

Zamów pranie kanap na Grochów lub Gocław

Profesjonalne pranie dywanów lub kanapy jest niezbędne, aby zagwarantować meblom doskonały wygląd oraz nienaganną czystość. Pamiętajmy, że stawką jest większy komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Gocław i Grochów to miejsca objęte zasięgiem działania wykwalifikowanych firm oferujących czyszczenie mebli tapicerowanych.

czyszczenie kanapy grochów

W grę wchodzą również lokalizacje w innych dzielnicach Warszawy takich jak Praga Południe ewentualnie Ursus. Jeśli pragniesz zagwarantować sobie czyste i pachnące meble, które poprawią komfort wypoczynku, już dziś skonsultuj się z fachowcem. Biorąc pod uwagę długotrwałe efekty, zdecydowanie warto zdecydować się na zamówienie usługi.

1️⃣ Ile kosztuje pranie tapicerki lub kanapy?

– dywany i wykładziny 10 zł/m2 powierzchni
– kanapa 140 zł sztuka
– narożnik 170 zł sztuka
Podane ceny są ostateczne. Nie doliczamy dodatkowo za pranie poduszek czy odplamianie. Od razu wiesz ile będzie kosztować czyszczenie.

2️⃣ Czy dojazd na Gocław i Grochów jest bezpłatny?

Tak. Mieszkańcy Gocławia i Grochowa mają zagwarantowany bezpłatny dojazd.

3️⃣ Na kiedy najszybciej można zamówić pranie?

Najbliższe terminy mamy na następny dzień. Zawsze jest możliwość dopasowania najbardziej pasującego Państwu terminu czyszczenia. Zapraszamy do kontaktu tel. 500 720 740