Wawer

 • Pranie kanapy oraz czyszczenie tapicerki i wykładzin w warszawskiej lokalizacji Wawer

Salon to miejsce, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, rozwijamy swoje hobby. Aby czas spędzony w tym pomieszczeniu był szczególnie miły, warto zadbać o należytą higienę mebli wypoczynkowych. Samodzielna pielęgnacja jest bardzo istotna, ale na dłuższą metę okazuje się niewystarczająca. Pranie dywanów i kanapy to innowacyjna usługa realizowane na terenie dzielnicy Wawer przez firmy mobilne. To sprawdzony sposób na rozprawienie się z kurzem, szkodliwymi zarazkami oraz uporczywymi plamami. Na czym polega fachowe czyszczenie tapicerki oraz jakie korzyści oferuje klientom?

Pranie tapicerki lub kanapy – Warszawa Wawer

Warto przynajmniej raz na kilka tygodni odkurzyć tapicerkę oraz przetrzeć ją ciepła wodą wraz ze środkami czyszczącymi dostępnymi w sklepach. W ten sposób na bieżąco usuwamy drobne zanieczyszczenia, kurz oraz przykre zapachy. Jednak prawdziwe zagrożenie tkwi w głębszych warstwach tapicerki. Chodzi o niewidoczne zanieczyszczenia, roztocza oraz bakterie, które obniżają poziom komfortu oraz mają niekorzystny wpływ na samopoczucie domowników. Samodzielna pielęgnacja w takiej sytuacji jest nieskuteczna.

pranie dywanów wawer

pranie kanapy wawer

Profesjonalne pranie dywanów i kanapy jest realizowane przez wykwalifikowane firmy działające na terenie dzielnicy Wawer w Warszawie. Dysponują one zaawansowanym sprzętem oraz nowoczesnymi środkami piorącymi. Tylko w ten sposób można dotrzeć do głębszych warstw tapicerki, w celu usunięcia najbardziej uciążliwych zabrudzeń oraz nieproszonych gości. Usługę warto powtarzać regularnie przynajmniej raz na półtora roku. Dzięki temu, utrzymamy satysfakcjonujący poziom higieny oraz nienaganną czystość.

Czyszczenie tapicerki i dywanów na osiedlu Wawer

Usługa jest realizowana bezpośrednio w domu klienta, dzięki czemu nie musisz obawiać się kosztownego transportu oraz noszenia ciężkich i nieporęcznych mebli. Wystarczy znaleźć właściwą firmę oraz umówić się na dogodny termin. Fachowiec dokładnie oceni stan mebli i dywanów, dobierze właściwą metodę oraz zaproponuje dokładną wycenę. Jeśli warunki sprostają naszym oczekiwaniom sam przygotowuje przestrzeń oraz w ekspresowym tempie realizuje poszczególne kroki.

W procesie niezbędny jest odkurzacz piorący o dużej mocy. To on równomiernie rozprowadza preparat, wywabia zanieczyszczenia, a także płucze tapicerkę po dokładnym czyszczeniu. Pranie dywanów i tapicerki metodą ekstrakcyjną pozostawia je w wilgotnym stanie, a co za tym idzie, trzeba poczekać na dokładne wyschnięcie materiału. Usługa nie zajmuje wiele czasu oraz nie wiąże się z nadmiernymi wydatkami. Można skorzystać również w innych dzielnicach Warszawy takich jak Ochota.

Optymalną porą jest okres wiosenno-letni, gdy za oknami panują ciepłe temperatury. Dzięki temu, możemy otworzyć okno, co poprawi cyrkulację powietrza i przyspieszy schnięcie. Firmy czyszczące mogą oczywiście przeprowadzić miejscowe pranie kanapy lub dywanów ukierunkowane wyłącznie na intensywne plamy, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokonać. Wówczas, każda pora jest dobra, aby skorzystać z firm mobilnych w dzielnicy Wawer. Im szybciej zajmiemy się problemem, tym większa szansa na odzyskanie idealnej czystości.

Dlaczego warto zamówić pranie kanapy

Jak już mówiliśmy, samodzielna pielęgnacja nie gwarantuje optymalnej ochrony oraz idealnej czystości. Takie efekty uzyskamy poprzez okresowe pranie kanapy przez fachowców w Warszawie. Do skorzystania z tego typu usług zachęcają nas wszechstronne korzyści. Oto one:

 • Czyszczenie kanapy metodą ekstrakcyjną pozwala dokładnie usunąć najbardziej uciążliwe zabrudzenia, kurz, zanieczyszczenia sypkie oraz sierść zwierząt.

 • Pranie krzeseł to skuteczny sposób na pożegnanie nieprzyjemnej woni utrzymującej się w salonie. Jej miejsce zastąpi przyjemny zapach świeżości.

 • Dokładne impregnacja materiałów długotrwałą ochronę. Zmniejszamy w ten sposób wchłanianie się zanieczyszczeń oraz przykrych zapachów, osiadanie kurzu, a także blaknięcie i płowienie tkaniny na skutek promieniowania UV.

 • Czyste i pachnące meble gwarantują domownikom wysoką jakość odpoczynku oraz stanowią pozytywną wizytówkę przed gośćmi.

 • Poprzez profesjonalne pranie kanapy i dywanów możliwe jest usunięcie szkodliwych drobnoustrojów, takich jak: roztocza, bakterie oraz alergeny. Ma to korzystny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie domowników.

 • Usługa jest chętnie wybierana przez klientów biznesowych. Pranie wykładziny biurowych zwiększa komfort pracowników oraz ich wydajność.

 • Usługa przebiega w ekspresowym tempie, nie wiąże się z dużymi wydatkami oraz nie sprawia żadnych problemów domownikom.

Biorąc pod uwagę tak bogatą listę zalet, nie dziwi fakt, że coraz większa liczba mieszkańców Wawra decyduje się na skorzystanie z usług wykwalifikowanych firm czyszczących. Powyższa lista to najlepszy argument, dla którego warto zdecydować się na okresowe czyszczenie mebli tapicerowanych.

Odkurzanie poprzedzające pozwala skutecznie wyeliminować kurz, sierść zwierząt oraz sypkie zabrudzenia. Pranie na mokro wywabia bardzo intensywne plamy oraz przebarwienia. W większości przypadków udaje się całkowicie wyeliminować wszystkie zabrudzenia. Są oczywiście pewne ograniczenia. W przypadku bardzo poważnych i dawnych zabrudzeń, pranie ekstrakcyjne może nie wywabić plamy do końca. Niemniej jednak, na pewno zauważymy wyraźną poprawę.

Zrealizujemy specjalistyczne pranie kanapy i tapicerki w dzielnicy Wawer

Wiemy już, jakie korzyści możemy uzyskać. Warto dowiedzieć się więcej na temat samej procedury. Jak dokładnie przebiega pranie kanapy i dywanów? Proces dzieli się na kilka etapów.

 1. Przygotowanie przestrzeni. Fachowiec odsuwa meble od ściany, gospodaruje sobie dostatecznie dużo miejsca. Wybiera optymalną metodę oraz środki czyszczące dostosowane do rodzaju materiału, z którego wykonano tapicerkę.

 2. Ważnym etapem jest dokładne usunięcie zanieczyszczeń sypkich, kurzu, sierści zwierząt oraz innych drobin o ostrych krawędziach, które mogą uszkodzić tapicerkę.

 3. Zasadnicze pranie kanapy się przy udziale specjalnego odkurzacza piorącego o dużej mocy. Rozprowadza on aktywny preparat, który wywabia oraz rozpuszcza zabrudzenia. Są one następnie odsysane. Równocześnie odbywa się płukanie tapicerki czystą wodą. Płukanie obejmuje wierzchnią warstwę, aby ograniczyć czas schnięcia.

 4. Impregnacja. Wiele firm poszerza czyszczenie dywanów lub kanap o impregnację. Warto zdecydować się na to działanie, biorąc pod uwagę lepszą i długotrwałą ochronę mebli. Stają się one bardziej odporne na wchłanianie zanieczyszczeń oraz przykrych zapachów. Tapicerka nie płowieje na skutek promieniowania UV.

Po zakończonej usłudze wystarczy opłacić fachowca i odczekać na dokładne wyschnięcie mebli. W zależności od rodzaju oraz grubości obicia, czas oczekiwania może wynosić od kilku do kilkunastu godzin. Fachowiec chętnie udzieli nam również cennych wskazówek na temat samodzielnej pielęgnacji tapicerki, dzięki czemu, na dłużej uzyskamy oczekiwane rezultaty. Wawer jest objęty zasięgiem firm oferujących kompleksowe usługi, co stanowi duże udogodnienie dla klientów mieszkających w Warszawie.

Okresowe czyszczenie tapicerki meblowej

Jeśli chodzi o samodzielną pielęgnację, warto odkurzać oraz przecierać tapicerkę przynajmniej raz na 2-3 tygodnie. W ten sposób na bieżąco usuniemy powierzchowne plamy oraz zadbamy o świeży zapach. Profesjonalne pranie tapicerki jest zalecane raz na rok lub półtora roku, przynajmniej jeśli chodzi o często eksploatowane meble wypoczynkowe. W przypadku mniej użytkowanych mebli, np. krzeseł w kuchni, można ograniczyć się do czyszczenia raz na dwa lata.

Wykonanie usługi warto powierzyć specjalistom także w sytuacji, gdy dojdzie do bardzo poważnego zabrudzenia tapicerki. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z domowymi sposobami, nie ryzykujmy trwałego uszkodzenia materiału. Im szybciej zdecydujemy się na ekstrakcyjne pranie kanapy, tym większa szansa, że plamę uda się całkowicie usunąć.

Klienci nie muszą obawiać się bardzo wysokich kosztów. W dzielnicy Wawer nie jest to droga inwestycją. Za czyszczenie mniejszych mebli, takich jak krzesła czy pufy, zapłacimy około 10 – 20 złotych. Nieco więcej kosztuje natomiast pranie foteli (40 – 60 złotych). Najwięcej zapłacimy za profesjonalne pranie narożnika, kanapy, tapczanu oraz innych mebli o dużej powierzchni obicia. W takiej sytuacji, cena usługi mieści się zwykle w przedziale 140 – 170 złotych. Dokładna wycena jest ustalana indywidualnie z klientem i zależy od liczby mebli oraz powierzchni dywanów. Przy większych zleceniach, firmy czyszczące mogą zaproponować klientom atrakcyjne rabaty.

pranie tapicerki wawer

Pranie realizujemy w dzielnicy Wawer w Warszawie

Zamów pranie w dzielnicy Wawer

Coraz większa liczba mieszkańców Wawra korzysta z pomocy firm czyszczących. Pranie dywanów i kanapy jest realizowane w krótkim czasie, bezpośrednio w domu klienta. Nie musimy obawiać się wysokich kosztów, ani noszenia ciężkich mebli. Sama procedura jest całkowicie bezpieczna dla domowników i zwierząt domowych. Firmy korzystają ze sprawdzonych środków o bezpiecznym składzie.

Decydując się na specjalistyczną usługę dbamy o wysoki poziom higieny, uwalniamy dom od kurzu oraz roztoczy, a także zabezpieczamy meble przed procesami starzenia. Dzięki temu, przez wiele lat zachowują one swój doskonały wygląd. Oferta przygotowana dla mieszkańców dzielnicy Wawer w Warszawie jest dostosowane także do potrzeb klientów biznesowych. Usługa może zostać zrealizowana w biurze w porze nocnej lub w weekend pod nieobecność pracowników. Firmy czyszczące robią wszystko, aby sprostać indywidualnym potrzebom każdego klienta.

1️⃣ Ile kosztuje pranie dywanów lub kanapy w Warszawie?

– kanapa dwuosobowa 140 zł
– narożnik standardowy 170 zł
– dywany i wykładziny 10 zł/m2

2️⃣ Czy dojazd na Wawer jest bezpłatny?

Tak. Dojazd w Warszawie zawsze jest bezpłatny.

3️⃣ Kiedy najszybciej można zamówić czyszczenie?

Gwarantujemy wolne terminy już na następny dzień. W szczególnych przypadkach można zamówić czyszczenie tego samego dnia. Zadzwoń aby otrzymać szczegółowe informacje o terminach tel. 500 720 740