Pranie wykładzin biurowych Warszawa

 • Zrealizujemy czyszczenie dużych powierzchni w biurach w cenie od 5 zł/m2. Usługi wykonujemy w firmach, instytucjach i obiektach prywatnych.

Regularne czyszczenie wykładzin biurowych w firmie pozwala na bieżąco eliminować zabrudzenia powstałe na skutek codziennej eksploatacji. Najczęściej zajmuje się tym kadra sprzątająca, która dysponuje ogólnodostępnymi środkami oraz sprzętem podobnym do tego, jaki znajdziemy w każdym domu. Tego rodzaju działanie nie jest w stanie wyeliminować uporczywych plam i zabrudzeń. Właśnie dlatego tak wiele firm w Warszawie decyduje się na zatrudnienie specjalistów.

Profesjonalne czyszczenie wykładziny biurowej w Warszawie

Manualne pranie wykładzin biurowych wymagałoby poświęcenia ogromnej ilości czasu. Byłby to proces mało wydajny i niedokładny. Właśnie dlatego korzystamy ze wsparcia oferowanego nam przez technologię w XXI wieku. Czyszczenie wykonane przy użyciu odpowiedniego sprzętu i środków pomaga w krótkim czasie zadbać o czystość dużych powierzchni, usunąć najbardziej uporczywe plamy, a także zabezpieczyć materiał na przyszłość.

pranie wykładzin biurowych warszawa

Pranie wykładzin biurowych

Zadbana wykładzina ma korzystny wpływ na samopoczucie oraz komfort pracowników. Jest także wizytówką profesjonalnej firmy, która dba po prezencję swojego biura. W tym artykule postanowiliśmy przejrzeć dostępny sprzęt oraz środki wykorzystywane do czyszczenia wykładziny. Optymalny wybór znacznie ułatwi pracę, a także pozwoli uniknąć kosztownych wydatków.

Nienaganny stan pomieszczeń zrobi na klientach dobre wrażenie. Jeśli chcemy na dłużej zachować idealny wygląd materiałów na podłogach, warto zamówić pranie wykładziny biurowej w firmie czyszczącej. Dysponuje ona nowocześniejszym sprzętem, a także najlepszymi środkami, dzięki czemu efekt jest w pełni satysfakcjonujący.

Osoby zarządzające własnym biurem muszą pamiętać, że regularne czyszczenie w firmie jest niezwykle istotne i ma wpływ na komfort oraz samopoczucie pracowników. Stosowanie wydajnego sprzętu oraz profesjonalnych środków pozwala zabezpieczyć tkaninę przed procesami starzenia i zagwarantować jej doskonały wygląd przez wiele lat. Można kupić niezbędny sprzęt, wynająć go na czas prac sprzątających lub skorzystać z usług firmy, która oferuje czyszczenie wykładziny na terenie Warszawy.

Pranie wykładzin w biurach i firmach

W przypadku aktywnie eksploatowanych pomieszczeń powinniśmy pamiętać o praniu przynajmniej raz na kwartał. Co jakiś czas warto zamówić profesjonalne czyszczenie realizowane przez doświadczonych specjalistów. Usługa ta staje się coraz popularniejsza w warszawskich firmach. Postanowiliśmy zaprezentować, jak przebiega ten proces oraz jakie korzyści oferuje przedsiębiorcy.


Czyszczenie dużych powierzchni zaczynamy od trzepania na sucho, czyli odkurzania bezwężowym urządzeniem. Następnie używamy preparatu rozpuszczającego brud i szorowarki obrotowej, która rozczesuje runo. Dopiero po takim przygotowaniu wykładzina jest prana profesjonalnym ekstraktorem ciśnieniowym o dużej mocy. Zdjęcie poniżej.

w trakcie

Wykładzina w trakcie prania

Urządzenie ma aluminiową dyszę, która idealnie przylega do materiału. Jest też wyposażone w podgrzewacz wody, co znacznie zwiększa skuteczność. Dzięki zastosowaniu trzech etapów rezultat jest wyraźnie widoczny (prawy górny róg zdjęcia).


czyszczenie wykładzin warszawa

Przed

pranie wykładzin warszawa

Po

Pranie mocno zadeptanej wykładziny standardowo zaczęliśmy od usunięcia suchego brudu i rozczesaniu runa. Następnie, za pomocą szorowarki walcowej został naniesiony zawierający enzymy środek typu prespray. Po wypłukaniu ekstraktorem wykładzina odzyskała intensywnie zielony kolor.


Takie zlecenia zdarzają się rzadko, ale również je realizujemy. Pranie wykładziny z długim włosem wymaga innego podejścia. Z racji na delikatny materiał nie można zastosować szorowania.

czyszczenie wykładziny z długim włosem

Czyszczenie wykładziny z długim włosem

Kluczowym elementem jest dokładne usunięcie z runa suchych zabrudzeń takich jak piach i kurz. Dzięki temu unikniemy brzydkiego, ciemnego zabarwienia. Po ekstrakcji roztworem czyszczącym, materiał będzie miał piękny biały kolor.

Pranie wykładzin biurowych wykonujemy różnymi metodami

Pranie wykładzin w dużych biurach to odpowiedzialne zadanie, które wymaga wiedzy, doświadczenia oraz profesjonalnego sprzętu. Wybór metody zależy w głównej mierze od rodzaju materiału, z którego wykonano runo, a także od powierzchni i stopnia zabrudzeń. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych sposobów możemy zaliczyć:

 • Ekstrakcja polega na naniesieniu aktywnych środków czyszczących, które wywabiają i rozpuszczają zabrudzenia. Następnie, preparat wraz z pozostałym brudem jest odsysany z pomocą specjalistycznych odkurzaczy ciśnieniowych. Woda pod ciśnieniem przepłukuje materiał. Runo jest suche po kilku godzinach.

 • Szamponowanie to metoda bardzo skuteczna. Zajmuje więcej czasu niż ekstrakcja. Sposób ten stosuje się w przypadku bardzo zabrudzonych i zużytych materiałów. Polega na szorowaniu powierzchni ciężkim urządzeniem z obrotową głowicą.

Musimy pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt do prania wykładziny okaże się mało wydajny, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi środkami czyszczącymi. Tylko z ich pomocą możliwe staje się wywabianie najbardziej uciążliwych zabrudzeń oraz usunięcie szkodliwych drobnoustrojów. Na rynku znajdziemy bogaty wybór detergentów dostosowanych do różnych rodzajów tkanin. Profesjonalne firmy wykonujące pranie wykładzin biurowych w Warszawie wiedzą, jak dobrać najlepszy sprzęt i preparaty.

Proces czyszczenia wykładziny biurowej

Wielu klientów decydujących się na specjalistyczne pranie wykładzin szuka informacji na temat tego, w jaki sposób realizowana jest ta usługa. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się pracy fachowców oraz opisać poszczególne etapy pracy:

 1. Analiza problemu – fachowiec przybywa na miejsce, aby ocenić stan runa, dobrać właściwą metodę, a także zaproponować wycenę usługi. Jeśli odpowiadają nam oferowane warunki, wystarczy umówić się na dogodny termin.

 2. Przygotowanie pomieszczeń – wstępnym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie wolnej przestrzeni. Czyszczenie wykładzin odbywa się najczęściej w domach lub biurach w Warszawie. Nie zachodzi konieczność wynoszenia ciężkich i nieporęcznych mebli. Wystarczy je przesunąć. Fachowiec ustawi meble tak by nie przeszkadzały.

 3. Trzepanie wykładziny – usługę zaczynamy od bezpyłowego wytrzepania wykładziny. Nie trzeba jej zdejmować z podłogi. Odpowiednie urządzenie sobie poradzi. Jest to niezbędne do usunięcia niebezpiecznych mikrodrobin oraz piachu, które z czasem mogą prowadzić do przecierania oraz uszkodzenia materiału.

 4. Pranie – specjalistyczne firmy dysponują zaawansowanym sprzętem oraz jakościowymi środkami czyszczącymi, dzięki czemu pranie wykładzin biurowych jest w 100% bezpieczne i pozwala pozbyć się najbardziej uporczywych plam. Etap tej zajmuje najwięcej czasu.

 5. Wysychanie – biorąc pod uwagę, że najczęściej stosowaną techniką jest czyszczenie ekstrakcyjne na mokro, materiał wymaga odczekania kilku, kilkunastu godzin do pełnego wyschnięcia. Warto nadmienić, że fachowcy często oferują nam również dodatkowe usługi, takie jak impregnowanie mebli oraz stosowanie specjalnych antyalergenów.

Skuteczne pranie wykładziny w biurach

Właściciel biura powinien dbać o nienaganną czystość, ponieważ ma to duży wpływ na komfort pracowników, a także wizerunek w oczach klientów. Profesjonalne pranie wykładzin biurowych jest stosowane przez wiele firm w Warszawie. Przedsiębiorcy dostrzegają zalety tego rozwiązania i wiedzą, że w perspektywie czasu poniesiony koszt się opłaci.

 • Czystość i dobre wrażenie – Regularne czyszczenie wykładziny pozwala pozbyć się najbardziej uporczywych plam oraz zadbać o czystość i przyjemny zapach. Profesjonalne firmy dysponują innowacyjnymi metodami, które umożliwiają uzyskanie bardzo dobrego rezultatu.

 • Większy komfort i bezpieczeństwo – Gdy w biurze panuje nienaganna czystość znacznie łatwiej jest skupić się na wydajnej pracy. Usługa pozwala wyeliminować niebezpieczne drobnoustroje, takie jak: kurz, alergeny, bakterie, roztocza. W ten sposób wzrasta poziom bezpieczeństwa pracowników.

 • Ochrona materiału i oszczędność – Zastosowanie nowoczesnych środków oraz impregnatów chroni materiał przed uszkodzeniem i blaknięciem. Dzięki temu, wykładzina posłuży dłużej i rzadziej trzeba będzie ją wymieniać.

W ciągach komunikacyjnych proces należy powtarzać jeden raz w roku. W miejscach mniej używanych wystarczy raz na dwa lata. Fachowca możemy wezwać do określonego obszaru wykładziny, nie musimy czyścić całości. Impregnacja materiału znacznie spowalnia wchłanianie brudu. Jeśli zastosujemy preparat hydrofobowy powierzchnia dłużej pozostanie czysta.

Czyszczenie wykładziny w firmach

Ze względu na miejsce, w którym odbywa się cały proces, warto znaleźć firmę wykonującą usługi w nietypowych godzinach pracy. Na przykład późnym wieczorem, nocą lub weekendy. Czyszczenie w biurach najlepiej przeprowadzić pod nieobecność pracowników, tak aby przerwa w pracy nie była konieczna. W związku z tym, pranie wykładzin biurowych w firmie stanowi wyzwanie logistyczne.

Pierwsze spotkanie ze specjalistą można umówić w dowolnych godzinach. Jest bezpłatne. Fachowiec dokładnie przeanalizuje nasze potrzeby, oceni i zmierzy powierzchnię, a także rozpozna rodzaj materiału. Od tego zależy wybór optymalnej metody, która zagwarantuje najlepsze efekty, a jednocześnie będzie bezpieczna i nie spowoduje uszkodzeń. Poznamy także dokładną wycenę usługi. Jeśli warunki spełniają nasze oczekiwania, pozostaje umówić się na dogodny termin.

Ważnym zadaniem każdego właściciela biura jest dbanie o nienaganną czystość oraz higienę pomieszczenia. Pachnąca i czysta wykładzina ma duży wpływ na samopoczucie pracowników, a także wystawia firmie pozytywną wizytówką w oczach klientów. Profesjonalne pranie wykładziny biurowej w firmach wymaga specjalistycznego sprzętu, a także doboru odpowiednich środków czyszczących. Właściwa pielęgnacja nie tylko dba o nienaganną czystość, ale również eliminuje szkodliwe drobnoustroje, a także pozwala zabezpieczyć materiał.

Wybór sprzętu jest bardzo duży. Można wybierać z spośród odkurzaczy piorących, ekstraktorów ciśnieniowych, a także specjalnych szorowarek. Równie bogaty jest wybór środków stosowanych do czyszczenia i konserwacji. Właściciele biur mogą zdecydować się na zakup sprzętu lub skorzystać z usług firmy świadczącej pranie wykładzin w biurach na terenie Warszawy. Nie ulega wątpliwości, że regularne czyszczenie metodą mechaniczną jest niezbędne do zachowania jej w nienagannym stanie.

Specjalistyczne preparaty

Wykładziny wciąż cieszą się dużą popularnością, zarówno w domach prywatnych, jak również biurach. W związku z tym, producenci środków czystości oferują bardzo szeroką gamę produktów przeznaczonych do prania wykładzin biurowych oraz pielęgnacji i konserwacji różnorodnych materiałów. Środki warto dobierać pod kątem długości runa oraz specyfiki materiału. Warto również zwrócić uwagę, jakie preparaty obsługuje nasz sprzęt. Oto najpopularniejsze preparaty:

 • Prespray – to preparat przeznaczony do mycia wstępnego. Najczęściej jest dostępny w formie rozpuszczalnego proszku, dzięki czemu możemy łatwo rozprowadzi środek. Zadaniem presprayu jest zmiękczenie oraz wywabienie brudu, co ułatwi nam kolejne działania. Bardzo wydajne środki do czyszczenia wstępnego oferują marki: Maxifi, ADBL oraz Chemspec.

 • Proszki – są stosowane najczęściej gdy realizowane jest pranie wykładzin biurowych metodą ekstrakcyjną. To specjalistyczne środki chemiczne, których nie kupimy w tradycyjnych marketach. Najwygodniejszym sposobem na pozyskanie takiego środka będą zakupy online. Do popularnych proszków zaliczymy marki Prochem oraz Chemspec.

 • Szampony – wykorzystywane do czyszczenia wykładziny biurowej metodą szamponowania. Bardzo dobry wybór do delikatnych materiałów podatnych na uszkodzenia. Uniwersalne szampony oferują liczne korzyści: czyszczą, wywabiają przykre zapachy, a także zabezpieczają tkaninę przed procesami starzenia. Popularne szampony to m.in. Roboclean, Vanish oraz Maxifi.

 • Piany aktywne – ten preparat jest stosowany do czyszczenia na sucho, bez konieczności używania wody. Stosowane w przypadku materiałów o krótkim runie, gdy chcemy odświeżyć materiał, bez intensywnego szorowania.

 • Odplamiacze – nawet najlepsze firmy w Warszawie korzystają z chemicznych odplamiaczy do czyszczenia punktowego. Jeśli mechaniczne pranie wykładzin nie pozwoli pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń, wówczas stosujemy szorowanie manualne przy użyciu silniejszych odplamiaczy.

 • Antyalergeny – na rynku dostępne są również specjalne preparaty czyszczące dostosowane do potrzeb alergików. Odznaczają się bezpieczniejszym składem oraz skupiają się na długotrwałej ochronie przed drobnoustrojami.

Jak zatem widzisz, decydując się na zakupy możesz przebierać w różnorodnych produktach do czyszczenia wykładziny. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy specjalistyczne punkty oferujące profesjonalne sprzęt oraz nowoczesne środki.

Profesjonalna firma czyszcząca

Nie ulega wątpliwości, że pranie wykładzin biurowych jest niezbędne do zachowania wysokich standardów pracy. To także sposób na budowanie pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Na szczęście, specjalistyczna usługa jest dostępna w mieście Warszawa. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie by ustalić szczegóły współpracy i koszty.

Nasza ekipa dysponuje profesjonalnym sprzętem oraz nowoczesnymi środkami, co umożliwia uzyskanie oczekiwanych i długotrwałych efektów. Jeśli chcesz zagwarantować powierzchniom nienaganny wygląd, usługę wykonuj przynajmniej raz do roku. Pozwoli to utrzymać podłogę w dobrym stanie.

Jaki jest koszt usługi?

Ile to kosztuje pranie wykładzin na metry w Warszawie? Standardowy koszt usługi to 10zł/m2. Zobacz cennik prania wykładzin w warszawie. W przypadku dużych powierzchni cena jest ustalana indywidualnie na podstawie następujących czynników: powierzchni, rodzaju materiału, długości runa i stopnia zabrudzeń. Łączna wycena uwzględnia oczywiście całą powierzchnię podaną w metrach kwadratowych.

Warto wgłębić się w szczegóły i zapytać, co wchodzi w skład usługi. W cenie zapewniamy trzepanie materiału pionowym urządzeniem elektrycznym oraz profesjonalne pranie. Impregnacja oraz zastosowanie anty alergenów to opcje dodatkowe i mogą wiązać się z nieznacznym wzrostem ceny. Pranie wykładzin biurowych na metry nie jest specjalnie drogie w porównaniu z ich wymianą. Jest też zdecydowanie mniej kłopotliwe.

Oferujemy pranie wykładzin biurowych w mieście Warszawa

Profesjonalne pranie wykładzin biurowych w mieście Warszawa przynosi klientom szeroki wachlarz korzyści. Widząc długotrwałe efekty, wiele osób przekonało się o tym, że warto w regularnych odstępach czasu decydować się na taką usługę. Specjalistyczne czyszczenie nie tylko pozwala odzyskać młody wygląd materiału. Zapewnia też wyższy komfort i bezpieczeństwo pracownikom lub domownikom. Rozsądnie jest zamawiać profesjonalną firmę przynajmniej raz do roku. Dzięki temu dłużej będziemy cieszyć się piękną i czystą wykładziną.

1️⃣ Jaka jest cena za pranie wykładzin biurowych w Warszawie?

50 – 75 metrów: 10 zł/m2
75 – 100 metrów: 8 zł/m2
100 – 300 metrów: 6,5 zł/m2
300 – 500 metrów: 6 zł/m2

W przypadku powierzchni powyżej 500 m2 cenę ustalamy indywidualnie. Możemy przyjechać pod wskazaną lokalizację po to by obejrzeć wykładzinę i wspólnie ustalić cenę za całą usługę. Oględziny są bezpłatne i niezobowiązujące.

2️⃣ Czy jest możliwość umówienia terminu w nietypowych godzinach?

Tak. Termin dopasujemy do Państwa oczekiwań. Jest możliwość wykonania czyszczenia w godzinach popołudniowych lub nocnych oraz w weekendy.

3️⃣ Ile czasu potrzeba do wyschnięcia wykładziny?

Po praniu materiał jest lekko wilgotny z wierzchu. Woda nie jest widoczna. Nic nie kapie, ani nie ocieka. Wykładzina jest sucha po kilku godzinach.